Najpiękniejsze wodospady w Europie - Wodospady Kravica

 Będąc w Bośni, nie mogłam pominąć Wodospadów Kravica. Wielu z Was zapewne słyszało o słynnych Jeziorach Plitwickich w Chorwacji, jednak o mniej znanej bośniackiej siostrze, już pewnie nie. Więc posłuchajcie i oglądajcie, bo naprawdę warto!


Jak dojechać nad Wodospady Kravica z Mostaru?

 Z Mostaru, w którym się zatrzymałam na 3 dni, Wodospady Kravica są oddalone o niewiele ponad 40 kilometrów. Niestety nie ma możliwości dostania się nad wodospady środkami transportu publicznego. Chciałam wypożyczyć skuter, bo jeśli mnie czytacie, wiecie jak lubię ten środek transportu. Jest niedrogi i doskonale sprawdza się w podróży solo. Niestety, w Mostarze nie ma takiej możliwości. Pozostawało wypożyczenie auta lub wyjazd z wycieczką. Zwłaszcza tego drugiego bardzo chciałam uniknąć. Analizując swoje opcje, ku mojemu zaskoczeniu, Marco (o którym pisałam tutaj) zaproponował, że pożyczy od znajomego skuter! Ot mój problem rozwiązał się sam! 

Jako że, nad wodospady wybraliśmy się późnym popołudniem, udało się uniknąć tłumów i cieszyć się tym wyjątkowym miejscem w spokoju! Dojazd skuterem zajął nam niewiele pond godzinę. 

W odróżnieniu od Jezior Plitwickich, nad Kravicą można się kąpać, choć woda jest raczej chłoda:) Wodospady mają ponad 100 metrów szerokości, a spadek dochodzi 25 metrów, jest więc na patrzyć! Cena wstępu dla odwiedzjących od 1 czerwca do 30 wrześnie to 20 BAM (około 47 zł obecnie). 

Więcej informacji o cenach i godzinach otwarcia  (również po polsku!) znajdziecie na oficjalnej stronie

Byliście nad jakimś pięknym wodospadem? Podzielcie się i zainspirujcie w komentarzu! 

Komentarze

 1. Co nieco obiło mi się o uszy o tym miejscu, z chęcią odwiedzę je na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska24 lipca 2021 15:05

  Wodospady to bardzo wdzięczne atrakcje, chętnie wybiorę się na taką wycieczkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie polecam wodospady Kravica są piękne o każdej porze roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. OO, ile cudnych miejsc do odwiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I to są właśnie te cudowne miejsca w mniej popularnych turystycznie krajach - perełka!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Nocleg z Booking.com!

Booking.com